Особливості створення вітчизняного обладнання для виробництва вікон з ПВХ профілю
У той час як західні виробники обладнання для виробництва вікон з ПВХ-профілів вже протягом більше 40 років працюють в цьому секторі ринку, наші станкостроітелі звернули увагу на цей напрямок лише в останнє десятиліття. Ця обставина зумовило значне поки відставання пропозицій щодо обладнання вітчизняного виробництва для виробників вікон з ПВХ. На ринку як і раніше домінують виробники з Німеччини, Австрії, Туреччини та Китаю. Які проблеми стоять перед вітчизняними станкостроителями на ринку обладнання для обробки ПВХ і наскільки великі наші шанси наздогнати провідних виробників у цьому сегменті ринку, цим актуальним питанням присвячена пропонована стаття. В даний час якість сучасних верстатів, особливо німецьких фірм, визначає той рівень, який нам необхідно досягти в найближчі 3 — 4 роки. Не дивлячись на помітний поки розрив у пропозиціях та можливості наших верстатобудівників, можна відзначити ряд проблем, рішення яких об'єктивно могло б дати нам реальну можливість зайняти до 40% ринку російськими верстатами.
На жаль, цінові очікування покупців вітчизняного обладнання будуються на підході: якщо виробник російський, отже, ціна повинна бути істотно менше, проте існуюча практика показує, що це неможливо навіть при великій серії випуску верстатного обладнання з наступних причин.
Проблеми вітчизняних верстатобудівників
1. Відсутність технологічних, з точки зору виробництва, конструкцій. Це приходить з досвідом виробництва і проектування, просте копіювання зарубіжних аналогів лише посилить цю проблему. Зараз нам доводиться спиратися на власні, наявні у російських виробників, технології.
2. Постійне зростання вартості матеріалів і комплектуючих. Наприклад, при виробництві обладнання ми стикаємося з збільшенням вартості як вітчизняних, так і зарубіжних комплектуючих, ціни на які підвищуються не стільки із-за вартості цих матеріалів на світовому ринку, скільки із-за тривалої відсутності пропозицій конкурентних вітчизняних моделей. На жаль, основна маса необхідних для нас комплектуючих не має гідних вітчизняних аналогів, а пропозиції нашим виробникам з боку підприємств-виробників обладнання не набули значного ваги достатніх коштів для інвестування в ці сегменти виробництв — виходить майже замкнене коло.
3. Проблеми з системами управління. Використання систем фірм " Сіменс, Фанук, Мітсубіші, Омрон і т. д. невигідно через їх значної вартості і, як наслідок, з-за істотного зниження комерційного інтересу при виробництві на їх основі складних автоматизованих комплексів (і тим більше просто верстатів з ЧПУ), а використання вітчизняних систем не дає необхідного функціонального наповнення для того, щоб виправдати витрачені на ці системи кошти, до речі, хоча вони і помітно дешевше імпортних, але теж досить дороги. Чтобы сохранить уровень рентабельности, приходится прибегать к собственным разработкам как систем управления, так и элементов автоматизации: датчиков и контроллеров. Недостатком такого подхода часто становится увеличение срока изготовления; отсюда — трудности при реализации станков, так как для покупателя такого оборудования входящие в оборудование комплектующие известных зарубежных фирм — весомый аргумент при выборе изделия.
4. Важливою проблемою для розвитку вітчизняних виробників даного устаткування є те, що деякі верстатобудівні підприємства зберегли повноцінні КБ і технології для розробки всього комплексу проблем. Такі підприємства швидше виняток, ніж правило для теперішнього стану нашої верстатобудівної промисловості.
5. Следующая проблема, которая выявилась в процессе развития производства оборудования — это необходимость поддерживать высокий темп внедрения изделий. Номенклатура такого оборудования очень обширна, технические решения построить на универсальных принципах часто невозможно, поэтому растут затраты на оснащение и, как результат, растягиваются сроки изготовления. Но это проблемы роста таких предприятий, и с этим приходится мириться; тем более, что широко используя региональную кооперацию производителей, эта проблема постепенно становится решаемой.
Стоит, однако, отметить — несмотря на увеличение на рынке производителей, обладающих хорошо автоматизированными производствами, вполне рентабельными останутся и производства, оснащенные ручными приспособлениями и устройствами для изготовления ПВХ-окон. И эта тенденция, на наш взгляд, сохранится еще очень долго, так как замена окон в старых домах по индивидуальным заказам нерентабельна в случае использования комплексных автоматических линий; по крайней мере, пока не возникнут аналоги гибких автоматических линий, используемых в машиностроении. При цьому потрібно комплексне вирішення проблем автоматизації виробництва віконних виробів від замовлення до відвантаження замовнику, у тому числі автоматизації складання вікон, включаючи встановлення фурнітури, з повною автоматизацією складу профілів і складу готових виробів. Зрозуміло, що це відбудеться не скоро, але обов'язково відбудеться.
- Склопакети від компаніїКомпанія «Промбуд» протягом усього періоду своєї діяльності керується головним принципом — створювати комфорт і затишок в будинках клієнтів, пропонуючи комплексну роботу і допомагаючи їм повною мірою проявити свої творчі здібності і спробувати щось нове.Повна версія статті